Aleksandra Płatek

Studia ukończyła na Akademii Muzycznej w Łodzi - wydział Instrumentalny - fortepian,  specjalizacja - kameralistyka.

Od 1993 r. pracuje w Szkole Muzycznej I st w Kluczborku (obecnie Gminna Szkoła Muzyczna ) jako nauczyciel klasy fortepianu i akompaniator (skrzypce, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon), a od 1999 r. w PSM I st. w Oleśnie jako akompaniator - skrzypce, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon.

Wraz ze swoimi uczniami bierze udział w licznych konkursach oraz koncertach - w różnych miastach Polski i za granicą - Ukraina, Austria, Węgry, Słowacja.

Jako konferansjer prowadzi największe koncerty jubileuszowe w obu szkołach oraz występuje na imprezach organizowanych przez władze powiatowe i gminne (Olesno i Kluczbork).

Od 2002 r.  co roku w obu szkołach otrzymuje nagrody dyrektorów  z okazji Dnia Edukacji Narodowej (PSM Olesno, GSM Kluczbork).